Opony zimowe

Opony zimowe muszą być bezpieczne i niezawodne, by sprawdzić się nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych. Droga hamowania na mokrej/oblodzonej nawierzchni znacząco się skraca. Nic więc dziwnego, że aż 14 krajów UE traktuje opony zimowe jako obowiązkowe podczas chłodniejszych miesięcy.

Jakie opony zimowe wybrać?

Jeśli nie wiesz, jakie opony zimowe wybrać - zacznij od zapoznania się z rankingami niezależnych organizacji. Dzięki temu uzyskasz wgląd w obiektywne oceny ekspertów i zyskasz wartościowy punkt odniesienia dla swoich poszukiwań. Warto zwrócić uwagę na niemiecki automobilklub ADAC, który weryfikuje zachowanie opon zimowych na suchej, mokrej i oblodzonej nawierzchni, ocenia jazdę po śniegu, określa poziom hałasu jaki generują opony podczas jazdy, a także weryfikuje odporność ogumienia na zużycie czy ich wpływ na oszczędność paliwa.

Ranking opon zimowych

Wybierając opony zimowe, koniecznie zapoznaj się też z aktualnymi rankingami. Będzie to świetna opcja na początek badania rynku, gdy jeszcze nie wiesz jakie opony zimowe będą najlepsze a nie chcesz przekopywać się przez długie, branżowe podsumowania. Znajdziesz je także na naszej stronie.


Fatal error: Uncaught GuzzleHttp\Exception\ConnectException: cURL error 28: Resolving timed out after 5000 milliseconds (see http://curl.haxx.se/libcurl/c/libcurl-errors.html) in /home/rlinkhmc/domains/jakie-opony.pl/public_html/vendor/guzzlehttp/guzzle/src/Handler/CurlFactory.php:185 Stack trace: #0 /home/rlinkhmc/domains/jakie-opony.pl/public_html/vendor/guzzlehttp/guzzle/src/Handler/CurlFactory.php(149): GuzzleHttp\Handler\CurlFactory::createRejection(Object(GuzzleHttp\Handler\EasyHandle), Array) #1 /home/rlinkhmc/domains/jakie-opony.pl/public_html/vendor/guzzlehttp/guzzle/src/Handler/CurlFactory.php(102): GuzzleHttp\Handler\CurlFactory::finishError(Object(GuzzleHttp\Handler\CurlHandler), Object(GuzzleHttp\Handler\EasyHandle), Object(GuzzleHttp\Handler\CurlFactory)) #2 /home/rlinkhmc/domains/jakie-opony.pl/public_html/vendor/guzzlehttp/guzzle/src/Handler/CurlHandler.php(43): GuzzleHttp\Handler\CurlFactory::finish(Object(GuzzleHttp\Handler\CurlHandler), Object(GuzzleHttp\Handler\EasyHandle), Object(GuzzleHttp\Handler\Cu in /home/rlinkhmc/domains/jakie-opony.pl/public_html/vendor/guzzlehttp/guzzle/src/Handler/CurlFactory.php on line 185